STUDIA INTERNETOWE W POLSKO-JAPOŃSKIEJ WYŻSZEJ SZKOLE TECHNIK KOMPUTEROWYCH
[home page]
Ogłoszenia
Program studiów
Wymagania na sprzęt i oprogramowanie
FAQ
Podręczna biblioteka
O systemie dydaktycznym edu@pjwstk
Ogólne wymagania dotyczące sprzętu i oprogramowania
Absolutne minimum stanowi komputer posiadający CD ROM, pracujący w trybie graficznym z zainstalowanym programem pocztowym, edytorem tekstów, przeglądarką obsługującą język HTML 3.2 i pliki graficzne .gif, .jpg i .png.
Aby zapewnić sobie komfortową pracę i zbieżność z oprogramowaniem używanym w laboratoriach Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych zalecamy procesor klasy co najmniej PENTIUM, przeglądarkę Internet Explorer 5.0 (lub z wyższym numerem), oprogramowanie pozwalające odtwarzać filmy w formacie .avi i .mpg oraz dźwięki w formacie .wav i .mp3. Posiadanie systemu Windows oraz pakietu Microsoft Office, chociaż nie jest konieczne to jednak byłoby wskazane, ze względu na ich użycie w laboratoriach PJWSTK. Konkretne przedmioty mogą wymagać zainstalowania dodatkowego, na ogół darmowego oprogramowania. Uzyskanie (darmowego) oprogramowania do nauki języka programowania Java będzie możliwe w trakcie pobytu w uczelni na sesji roboczej we wrześniu (*).
Wszystkie nazwy produktów są zastrzeżonymi nazwami handlowymi oraz znakami towarowymi odpowiednich firm.
(*) Oprogramowanie to będzie stanowić: pakiet Java 2 v. 1.4.0 - dostępny na stronie http://java.sun.com/j2se/1.4/download.html oraz JCreator (proste środowisko programowania) dostępny na stronie - http://www.jcreator.com/ (wersja light - freeware).
samorząd studencki pjwstk studiainternetowe@pjwstk.edu.pl strona główna pjwstk